Ankara Aldatma Kabiliyeti Hizmeti

Adli Belge İnceleme Uzmanı Nasıl Olunur?

Adli Belge İnceleme Uzmanı Nasıl Olunur?

                Adli belge inceleme uzmanı nasıl olunur diye merak edenleri bu blog yazımı dikkatlice okumaya davet ediyorum. Her şeyden önce adli belge inceleme uzmanı ne demek onla başlayalım yazımıza. Adli makamlara intikal etmiş ve üzerinde ihtilaf olan belgelerin doğruluğunu inceleyen kişiye adli belge inceleme uzmanı denir.

                Adli belge inceleme uzmanı olmaya aday kişiler aşağıdaki inceleme alanların hepsine hakim olması gerekmektedir. Bunlar şunlardır:

·         İmza incelemesi,

·         Yazı incelemesi,

·         Makine yazısı incelemesi,

·         Tahrifat incelemesi,

·         Kağıt incelemesi,

·         Mühür-kaşe incelemesi,

·         İğfal Kabiliyeti incelemesi.


Yukarıda bahsedilen inceleme alanları adli belge inceleme uzmanlarının sıklıkla karşılaşacağı inceleme alanlarıdır. Sadece bu alanlar değil bu alanlara ilaveten temel seviyede fizik konularından; ışık kaynakları, mercekler, temel renk ayrımı gibi konularla birlikte, kimya konularından asidik ve bazik silmeler gibi konuları da biliyor olması gerekmektedir.

Adli Belge İnceleme Uzmanı Ne İş Yapar?

Adli belge inceleme uzmanı yukarıda bahsedilen konular kapsamında yapacağı incelemelerle adli makamlara intikal etmiş veya üzerinde ihtilaf olan belgeler üzerindeki yazıları, imzaları, mühürleri, kaşeleri inceleyerek orijinal olup olmadıklarını bilimsel metot ve yöntemlerle hiçbir kuşkuya yer kalmayacak şekilde ortaya koyar ve vereceği sonuçla adaletin doğru tecelli etmesini sağlar.

Adli belge inceleme uzmanı nasıl olunur ile ilgili araştırma yapanlar ya da konuyla ilgili detaylı bilgi öğrenmek isteyenler www.kriminaluzmanlari.com/iletisim web adresimizi veya Global Kriminali arayarak veya ziyaret ederek daha detaylı bilgi edinebilirler.

Adli Belge İnceleme Ne Demek?

Adli belge inceleme adli makamlara intikal etmiş veya üzerinde taraflarca ihtilafa düşülmüş cezai veya hukuki boyutu olan belgeler üzerinde yapılan bilimsel metot ve yöntemlerle birlikte ilmi ve fenni yöntemler kullanılarak ve elde edilen sonuçları hiçbir kuşkuya yer bırakmayacak şekilde herkesin kolaylıkla anlayacağı bir üslup ve dil ile raporlama yapılmasına adli belge inceleme denir. Bunları yapanlara da adli belge inceleme uzmanı denir.

Grafoloji Bilirkişi Nasıl Olunur?

Adli belge inceleme alanıyla uğraşan uzmanlara ayrıca Grafoloji bilirkişi de denilmektedir. Grafoloji bilirkişisi olmak üzere öncelikle bu alanda çalışan Global Kriminal gibi inceleme merkezinde aktif ve sigortalı olarak 5 yıl çalışma yapmanız ve daha sonra alacağınız sertifika ile Adalet Bakanlığına bağlı Bilirkişilik Daire Başkanlığınca yapılacak ilanlar doğrultusunda bilirkişilik bölge kurullarına müracaat ederek bilirkişi olabilirsiniz.

Adli belge inceleme uzmanı nasıl olunur sorusundan önce yukarıda detayları verilen fenni alanlarda ki yetiniz ve inceleme alanlarına yatkınlığınız önem arz etmektedir. Adli belge inceleme uzmanı olmak için Global Kriminal tarafından verilen sertifikalı eğitimlere katılıp kendinizi bu alanda geliştirebilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

Formu Doldurup Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

Awesome Image

About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and

Get Consultation

Contact Us