Ankara Aldatma Kabiliyeti Hizmeti

Belge İnceleme Uzmanı Nasıl Olunur?

Belge İnceleme Uzmanı Nasıl Olunur?

Adli bilimler tüm bilim dallarının katkıda bulunduğu disiplinler arası en geniş teması olan multidisipliner bir bilim dalıdır. Bu bilim dalına, ilmi ve fenni olarak her bilim dalı kendi disiplini içinde yardım etmektedir. Adli bilimler içinde geçmişi çok eskilere dayanan ve yaşamın içinde yer alan yaşamla ayrılmaz bir ilişki içinde olan bir alanı da adli belge incelemedir. bu alanda imza incelemesi, yazı incelemesi, sahtecilik incelemesi gibi konularda hizmet verilmektedir. Bu blog yazımda adli belge inceleme uzmanı nasıl olunur sorusuna cevap vermeye çalışacağım.

Adli belge inceleme uzmanı nasıl olunur sorusuna cevap vermeden önce adli belge inceleme uzmanlığının dirsek teması halinde olduğu disiplin dallarından bahsetmek istiyorum. Adli belge ister adli makamlara intikal etmiş olsun ister idari bir soruşturmaya konu olsun ya da taraflardan birinin üzerinde şüphe duyduğu her yazılı belge adli belge inceleme uzmanlığın konusunu oluşturur.

Yazanı bilinmeyen hakaret mektubu, şantaj notları, kapınıza bırakılmış tehdit mektubu, adınıza düzenlenmiş sahte abonelik belgeleri, imzanız taklit edilerek hazırlanmış çek/senet, sizin yerinize verilmiş sahte bir belge veya ticari ilişkiniz neticesinde hazırlanmış belge üzerinde yapılan manipülasyonlar gibi tüm belgeler adli belge inceleme uzmanlığı tarafından aydınlatılan ve adaletin doğru tecelli etmesini sağlayan bir uzmanlıktır.

Adli Belge İnceleme Uzmanı Ne İş Yapar?

Adli belge inceleme uzmanı kendisine intikal etmiş olan üzerinde ihtilaf olan belgeler üzerinde;

·        Belgenin gerçek olup olmadığını tespit eder.

·        Belge üzerinde sizin adınıza atılmış imzanın size ait olup olmadığını tespit eder.

·        Size verilmiş şantaj, tehdit, hakaret tarzı not kağıtları üzerindeki yazıların tarafınızdan şüphe edilen kişiler tarafından yazılıp yazılmadığını tespit eder.

·        Çek, senet gibi belgeler üzerinde tahrifat yapılıp yapılmadığın tespit eder.

Adli Belge İnceleme Uzmanı Nedir?

Adli belge inceleme uzmanı adli belge inceleme alanında en az 4-5 yıl çalışmış olup yetkili birimlerden uzmanlık belgesine sahip olan en az 1000 gerçek adli vakaları aydınlatmış uzman kişilere adli belge inceleme uzmanı denir. Adli belge inceleme uzmanı belge inceleme uzmanı nasıl olunur sorusuna bu standartlarda kendini yetiştirerek cevap veren kişidir.Adli Belge İnceleme Uzmanı Nerede Çalışır?

Adli belge inceleme uzmanı devlet kurumlarından;

·        Adalet Bakanlığına bağlı Adli Tıp Kurumlarında,

·        İçişleri Bakanlığına bağlı Kriminal Polis Laboratuvarlarında,

·        İçişleri Bakanlığına bağlı Kriminal Jandarma Laboratuvarlarında,

·        Üniversitelere bağlı adli bilimler enstitülerinde görev alıp çalışabilir.

Tüm bu devlet kurumlarından hariç kendine kuracağı özel kriminal inceleme bürosu ile özel sektörde yerini alıp kazanç sağlayabilir.

Grafoloji Bilirkişisi Nasıl Olunur?

Tüm dünya da olduğu gibi Ülkemizde de adli belge inceleme uzmanlığı alanında ön lisans, lisans, yüksek lisans seviyesinde eğitim veren bir üniversite veya kurum yoktur. Sadece Global Kriminal gibi sertifika düzeyinde eğitim veren kuruluşlar olup oralarda eğitim alarak adli belge inceleme uzmanı olunabilir. Adli belge inceleme uzmanı nasıl olunur gibi düşüncesi olan adaylar www.kriminaluzmanlari.com web sitemizden bizlere ulaşarak detaylı bilgi alabilirler.

BİZE ULAŞIN

Formu Doldurup Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

Awesome Image

About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and

Get Consultation

Contact Us