Ankara Aldatma Kabiliyeti Hizmeti

İmza İncelemesi Nasıl Nerede Yapılır?

İmza İncelemesi Nasıl Nerede Yapılır?

              İmza incelemesi nasıl nerede yapılır sorusunu merak edenler için bu blog yazısını oluşturdum. Merak edilen imza incelemesi nasıl nerede yapılır sorusu kendi içinde iki farklı soruyu barındırmaktadır. Bunlardan birincisi imza incelemesi nasıl yapılır? Diğeri ise imza incelemesi nerede yapılır? Ayrıca, zaman zaman şu soruda sorulmakta imza incelemesi kaç gün sürer? Sizlere İmza incelemesi nasıl nerede yapılır ve diğer merak edilen sorulara ayrı ayrı cevap vermeye çalışacağım.

                Günlük yaşamımızda imza bizler için çok şey ifade etmiş olduğu için imza üzerinde yapılan sahtecilikte her gün artan ilgiye paralel bir şekilde artış göstermektedir. Söz konusu sahtecilik türü artık yazılı ve görsel medyada da geniş bir yer tutmaktadır. Örneğin kargo imza dolandırıcılığı buna güncel bir örnek olarak verebiliriz. Söz konusu kargo imza dolandırıcılığı dolandırıcılık kendini kargo firma görevlisi olarak tanıtan kişilerin hile ile başka bir belgeye (bu genelde senet olmaktadır) kişinin orijinal imzasını almaları ile kargo imza dolandırıcılığı yapılmaktadır.

                Polisiye kitaplarıyla tanınan ünlü dedektif “Sherlock Holmes” gerçek ismi “Locard" olan ünlü adli bilimci “Her temas bir iz bırakır” diyerek,  çalışma alanımızın tartışılmaz en temel prensibini ortaya koymuştur. Bu temel prensipten hareketle bizde şunu diyebiliriz ki kargo imza dolandırıcılığı ile yapılan hilenin de kendi içinde bırakmış olduğu izler mevcut olup sadece işini iyi bilen ve donanımlı doğru bir uzmana ulaşmanız gerekmektedir. Global Kriminal olarak bu tür vakaları kısa zamanda ve şüpheye yer bırakmayacak şekilde çözüme kavuşturuyoruz. Çünkü biz imza incelemesi nasıl nerede yapılır en iyi bileniz. Daha detaylı bilgi için www.kriminaluzmanlari.com web adresimizi ziyaret ediniz.


İmza İncelemesi Nasıl Yapılır?

                İmza incelemesi karşılaştırma ve kıyaslama yöntem ve metodolojisi ile yapılmaktadır. Öncelikle inceleme konusu imza uzman tarafından şüpheye yer vermeyecek şekilde çözülür ve detay hatları fotoğraflanarak ispat amacıyla kullanılır. Daha sonra mukayese edilecek imza aynı inceleme konusu imza gibi uzman tarafından şüpheye yer vermeyecek şekilde çözülür ve detay hatları fotoğraflanır. Her iki imza birbiriyle kıyaslanarak incelenir benzerlikler ve farklılıklar tespit edilir. Tespit edilen benzerlik ve farklılıklara göre sonuca yönelik bir kanaat oluşur.

İmza İncelemesi Nerede Yapılır?

                İmza incelemesi ya kriminal laboratuvarlarında yapılır ya da kriminal laboratuvarlarından alınmış uzmanlık sertifikası olan adli belge inceleme uzmanları tarafından yapılması gerekmektedir. Bunun dışında hiçbir uzmanlık belgesi olmayan veya hiçbir gerçek vaka çözümü yapmamış kişiler sizleri hatalı bir sonuca götürebilir. Ayrıca bu tür kurumlardan alacağınız raporlar sizin haklı adalet arayışınızı sekteye uğratabilir. İmza incelemesi nasıl nerede yapılır sorusunun cevabına tam hakim kişilere ulaşmaya çalışınız.


İmza İncelemesi Kaç Gün Sürer?

                İmza incelemesi inceleyen birime ve inceleyen uzmana bağlı olarak inceleme süresinde değişiklik gösterebilmektedir. Çok yoğun iş gücüne sahip bir birim yaklaşık 6-12 ay içinde inceleme talebine cevap verirken, başka bir birim 3-6 ay içinde cevap verebilmektedir. Onun için zaman yönünden bir sıkıntınız var ise inceleme taleplerinizi ona göre değerlendiriniz. Global Kriminal olarak biz imza incelemesini toplamda 3-5 iş günü içinde tamamlayıp talep eden birime yazılı uzman mütalaası sunabiliyoruz. İmza incelemesi nasıl nerede yapılır sorusuna doğru cevap bulduğunuz takdirde hiç bir sıkıntı yaşamadan adli sürecinizi sağlıklı bir şekilde yürütmüş olacaksınız.

BİZE ULAŞIN

Formu Doldurup Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

Awesome Image

About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and

Get Consultation

Contact Us