Ankara Aldatma Kabiliyeti Hizmeti

İmza Tespiti

İmza Tespiti

İmza tespiti bir kişinin adına atılmış sahte imzanın gerçekten kişiye ait olup olmadığının incelenmesi işlemine verilen genel adlandırmadır. İmza tespiti imza inceleme uzmanı tarafından grafoloji ve grafometrik yöntemlerle yapılması gereken hassas bir incelemedir.

İmza tespiti neticesinde uzman tarafından tespit edilen bulgulara göre farklı veya benzer olduğu yönünde bir kanaat oluşmaktadır. İmza tespiti görsel olarak sadece imza incelemesine dayalı bir çalışma değildir. Aynı zamanda imzanın montaj olup olmadığı da imza tespiti çalışmasında ortaya konması gereken bir çalışmadır.

İmza Tespiti Nasıl Yapılıyor?

İmza tespiti imza inceleme uzmanı tarafından tespit edilmesi gereken maddi bulgulara dayalı bir çalışmadır. Bunun için çalışmayı düşündüğünüz uzmanın sertifika bilgisini lütfen kendisine sorarak sorgulayınız. Aksi takdirde imza tespiti neticesinde sizlere yanıltıcı bilgiler vererek mağduriyetinizi artırmaktan başka bir işlem yapmazlar.

İmza tespiti şu aşamalardan oluşmaktadır;

Ø  İmzanın gerçek olup olmadığı,

Ø  İmzanın montaj olup olmadığı,

Ø  İmzanın hamiline ait olup olmadığı,

Ø  İmzanın şüphelilerden kim tarafından atıldığının tespiti imza tespiti çalışmalarını oluşturmaktadır.

İmza Tespit Davası Ne Kadar Sürer?

İmza tespit davası ne kadar sürer konusunda net bir ifade ortaya koymak yanıltıcı olabilir. Söz konusu süre davanın nerede görüldüğü, davanın görüldüğü mahkemenin iş gücü, hakimin yapacağı araştırmalara göre değişebilir. Ancak yaklaşık olarak 6-12 ay arası denilebilir.


İmza tespit davası ne kadar sürer konusuna ilaveten sizlerin alacağı uzman mütalaa raporu işlemi biraz daha erkene çekeceğini unutmayınız. Uzmanımızdan bilgi almak için hemen bizi arayınız. Daha detaylı bilgi için www.kriminaluzmanlari.com web adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

BİZE ULAŞIN

Formu Doldurup Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

Awesome Image

About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and

Get Consultation

Contact Us