Ankara Aldatma Kabiliyeti Hizmeti

Kriminal İmza İncelemesi Ne Kadar Sürer?

Kriminal İmza İncelemesi Ne Kadar Sürer?

                Kriminal imza incelemesi ne kadar sürer sorusu imza veya yazı inceletmesi yapmak isteyen kişiler tarafından yapılan aramaların başında gelmektedir. Bu blog yazımızda Kriminal imza incelemesi ne kadar sürer sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Kriminal imza incelemesi şüpheli bir imza üzerinde yapılan teknik analize verilen adlandırmadır. Kriminal imza incelemesi adli belge inceleme uzmanı tarafından bilgi ve tecrübesine dayalı olarak teknik cihazlar desteği ile karşılaştırma ve kıyaslama esasına göre yapılan bir incelemedir.


                Kriminal imza incelemesi ne kadar sürer sorusunun cevabı imzanın nerede incelendiği ile bağlantılı bir süreci kapsamaktadır. Bu süre 6-8 ay olabileceği gibi 2-3 gün arasında da olabilir. Bu süre tamamen imzanın nerede incelendiğine bağlı olarak değişmektedir. Kriminal imza incelemesi ne kadar sürer soruna cevap şayet Adli Tıp Kurumunda Kriminal imza incelemesi yapılıyorsa yaklaşık 6 ay gibi bir süre zarfını kapsarken Emniyet Kriminal Laboratuvarlarında Kriminal imza incelemesi ne kadar sürer sorusunun cevabı 1-3 ay gibi bir süreyi kapsayabilir.

                Ancak bunların dışında, Kriminal imza incelemesi için 5271 Sayılı CMK 67/6 maddesi ve 6100 Sayılı HMK 293/1 maddesi uyarınca Global Kriminal gibi özel kriminal bürolarından alacağınız bilimsel mütalaa raporu almak için yapmış olduğunuz müracaat neticesinde Kriminal imza incelemesi ne kadar sürer sorusunun cevabı 3-5 gündür.

Kriminal İmza İncelemesi Kapsamında Hangi İncelemeler Yapılır?

                Kriminal imza incelemesi ne kadar sürer sorusunun cevabı ayrıca, yapılacak inceleme çeşidine göre de değişmektedir. Kriminal imza incelemesi kapsamında aşağıdaki incelemeler yapılmaktadır:

·         İmzanın hamiline (imza sahibine) ait olup olmadığı,

·         İmzanın hamiline ait olmadığı tespit edilirse kim tarafından atıldığı,

·         İmzanın orijinal olup olmadığı,

·         İmza üzerinde sahtecilik yapılıp yapılmadığı,

·         İmza üzerinde montaj olup olmadığı,

·         İmzanın hile ile alınıp alınmadığı,

·         İmza üzerinde tahrifat yapılıp yapılmadığıdır.

Tüm bu incelemeler doğal olarak Kriminal imza incelemesi ne kadar sürer soruna verilecek cevabı kısmi olarak değiştirmektedir.


Kriminal İmza İncelemesi Dışında Hangi İnceleme Yapılmaktadır?

Kriminal imza incelemesi ne kadar sürer sorusundan bağımsız olarak kriminal imza incelemsi dışında şu konularda da inceleme yapılmaktadır:

·         Yazı incelemesi,

·         Tahrifat incelemesi,

·         Sahtecilik incelemesi,

·         Makine yazısı incelemesi,

·         Daktilo yazısı incelemesi,

·         Banknot incelemesi,

·         Aldatma (iğfal) kabiliyeti belirlemesi,

·         Mühür izi incelemesi,

·         Kaşe izi incelemesi,

·         Bilgisayar yazısı incelemesi,

·         Baskı tekniklerinin incelenmesi.


Tüm bu alanlarda 25 yıllık deneyimi ve doçent akademik kariyeri olan uzmanımız tarafından belge inceleme cihazları yardımıyla gerekli incelemeleri yapıp Yargıtay içtihatlarına uygun denetime elverişli ve teferruatlı bilimsel mütalaa raporu hazırlamaktadır. Kriminal imza incelemesi ne kadar sürer hakkında ve daha detaylı bilgiler için www.kriminaluzmanlari.com web adresimizi ziyaret edip bizimle irtibata geçebilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

Formu Doldurup Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

Awesome Image

About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and

Get Consultation

Contact Us