Ankara Aldatma Kabiliyeti Hizmeti

Taklit Edilen İmza Nasıl Anlaşılır?

Taklit Edilen İmza Nasıl Anlaşılır?

Taklit edilen imza nasıl anlaşılır soruna cevap olarak yapılacak kriminalistik analiz ve incelemeler sonucu anlaşılabilir diyebiliriz. İmza sahteciliği temelde iki şekilde yapılır. Birincisi takliden, ikincisi ise kişinin adına sahte olarak imza atımı şeklinde yapılır. İkinci tarz atılan sahte imzanın incelenmesi gayet net bir sonuç ile sonuçlanır. Burada hata ya da yanılgı payı yok denilecek kadar azdır.


Ancak, birinci tarz denilen takliden atılan sahte imzanın incelenmesi uzmanlık ve ince çalışma isteyen bir analizdir. Çünkü sahte olarak atılan imza kişinin gerçek imzasının kopyasıdır ve gerçek imzaya çok fazla benzerlikler göstermektedir. Dolayısıyla burada el ürünü demek yerine neden farklı olduğunu ortaya koymak daha sağlıklı bir çalışmadır.

Taklit edilen imza nasıl anlaşılır sorusunu anlayabilmek için takliden imza nasıl atılır bu soruya cevap bulmak gerekmektedir. Takliden imzalar genel olarak şu şekilde yapılabilmektedir:

·         Gerçek imzayı model alarak resim edilmesi,

·         Gerçek imzadan faydalanarak kopyalama şeklindedir.

Taklit edilen imza hangi yöntemle yapılırsa yapılsın imza incelemesi esnasında uzman o imzanın takliden atılmış olduğunu ortaya koyması gereken bulgular bulması gerekmektedir. Peki bu bulgular nelerdir? Bu bulguların başında monotonluk gelmektedir. Monotonluktan sonra hatlarda kopmalar, titreklik ve durağanlık gibi kati bulgular olmalıdır.

İmza Taklit Edilebilir Mi?

Evet, her imza taklit edilebilir. Ancak bazı imzalar zor bazı imzalar daha kolay taklit edilebilir. Bunun için imza kalitenizim çok iyi olması gerekmektedir. Herkes tarafından kolaylıkla atılan bir imzaya sahip iseniz ki bu tür imzalara uygulamada basit tarz denmektedir, imzanız çok kolay bir şekilde hatta imza arızası bırakmadan taklit edilebilir.

Ancak, imzanız kendisine ait karakteristik ve kaligrafik özellikler ihtiva ediyor ve atım şekli zor ise o zaman imzanız kolay taklit edilemeyeceği için taklit esnasında imza sahteliği arızaları da bırakacağı için sahte olarak tespiti kolay olur. Bu işin temel mantığı imzanız ne kadar karakteristik bir imza ise taklidi zor ve tespiti kolay olacak, ne kadar basit bir imza ise taklidi kolay ve sahtelik tespiti zor olacaktır.

İmzam Taklit Edilirse Ne Olur?

İmzanız taklit edilirse adınıza bir takım sahtecilikler yapılabilir. Doğal olarak sizi sıkıntılı bir zaman dilimi bekliyor olabilir. Taklit edilen imza nasıl anlaşılır sorusu aklınıza takılmış ise bir imza sahteciliğinden şüphelenmişsinizdir. Bu durumda Global Kriminal ile irtibata geçmeniz halinde uzmanlarımız teknik bilgi ve donanımıyla imza incelemesi yaparak hakikati ortaya koyacaklardır. Daha fazla bilgi için www.kriminaluzmanlari.com web adresimizi ziyaret ediniz.

BİZE ULAŞIN

Formu Doldurup Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

Awesome Image

About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and

Get Consultation

Contact Us