Ankara Aldatma Kabiliyeti Hizmeti

Adli Belge İnceleme Eğitimi

Adli Belge İnceleme Eğitimi

Adli belge inceleme eğitimi aynı zamanda grafoloji ve Sahtecilik eğitimi olarak da bilinmektedir. Söz konusu eğitimi alanında 20 yıllık tecrübesi olan ve aynı zamanda akademik kariyere sahip uzmanımız tarafından verilmektedir. Uzmanımızın alanda yazılmış kitapları ve makaleleri de mevcuttur. Hali hazırda hiçbir kamu kurum ve kuruluşuyla organik bir bağı bulunmamaktadır. Birçok kuruma (PTT, Bankalar, Gümrük Muhafaza, Polis) adli belge inceleme dersini vermiştir.

Grafoloji ve sahtecilik eğitimi talep eden birimlere göre farklı içerikte verilmektedir. Talep eden kurumun talebi ile birlikte Global Kriminal olarak değerlendirme yapıp müfredat oluşturulmaktadır. Adli belge inceleme eğitiminde temel olarak iki kısım şeklinde eğitim verilmektedir. Birinci kısımda yazı ve imza incelemesi ağırlıkta olup ikinci kısımda ise belge inceleme ve sahtecilik konuları ağırlıktadır. Ancak eğitimi talep eden tüm birimlere temel seviyede yazı imza incelemesi ve sahtecilik eğitimi de verilmektedir.

Adli belge inceleme eğitimi minimum 5 saat maksimum 10 saat arasında değişen ders saati Global Kriminalde verilmektedir. Bu ders saatlerinin 5 saatlik eğitimde 1-2 saati uygulama, 10 saatlik eğitimlerde 2-3 saat uygulama yapılmaktadır. Ayrıca eğitime katılan tüm kursiyerlere eğitmenimiz tarafından yazılmış “Adli Belge İncelemeleri” isimli kitap hediye edilmektedir.

Global Kriminal Adli Belge İnceleme Eğitimi

Adli Belge İnceleme Uzmanı Nasıl Olunur?

Adli belge inceleme uzmanı olmak uzun süreçli bir eğitim ve uygulama gerektiren uzmanlıktır. Uzman olabilmek için en az 4 yıl bir uzmanın yanında gerçek vakaların çözümünü apark eğitim alınmalıdır. Uzman sizlere bir danışmanlık ve koçluk yapmalı. Bu süre zarfında araştırmalar ve yayınları da takip etmelisiniz. Tüm bu süreç sonunda uzmanım diyebilirsiniz. Siz de adli belge inceleme uzmanı olmak için hemen www.kriminaluzmanlari.com web sitemiz üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Adli Belge İnceleme Uzmanı Nerede Çalışır?

Adli belge inceleme uzmanı Global Kriminal gibi kendi kuracağı laboratuvarda çalışabileceği gibi emniyet/jandarma kriminal laboratuvarlarında, adli tıp kurumunda ve üniversitelerde ilgili bölümlerde asistan olarak çalışabilirler.

Grafoloji Bilirkişisi Nasıl Olunur?

Grafoloji inceleme uzmanı olabilmek için öncelikle üniversitelerin ilgili birimlerinden mezun olmak gereklidir. İlgili bölümler arasında; fizik, kimya, güzel sanatlar, adli bilimler yer almaktadır. Daha sonra bir uzman gözetiminde 4 yıllık bir eğitim ve alan çalışması ile uzman olabilirsiniz.

Adli Belge İnceleme Nedir?

Adli belge inceleme adli makamlara intikal etmiş üzerinde ihtilaf olan belgelerin fenni bilim dallarının tüm yöntem ve teknikleri ile yapılan inceleye denir.

Hangi Bölüm Mezunları Bilirkişi Olabilir?

Hangi alanda bilirkişilik yapmak istiyorsanız o alana uygun bir bölüm bitirmeniz gerekmektedir. Bu konunun daha iyi anlaşılabilmesi için bilirkişilik daire başkanlığının web sitesinden hangi alanlarda bilirkişilik yapıldığı ve o alanlar için gerekli şartlar yazılıdır. Oradan inceleyip kendinize uygun olup olmadığı belirlemeniz gerekmektedir. Bizimle hemen iletişime geçerek eğitim almak için www.kriminaluzmanlari.com/iletisim sayfamız üzerinden iletişim formunu doldurabilir veya bizi arayabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

Formu Doldurup Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

Awesome Image

About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and

Get Consultation

Contact Us