Ankara Aldatma Kabiliyeti Hizmeti

Grafoloji Ve Sahtecilik Uzmanı Nasıl Olunur?

Grafoloji ve Sahtecilik Uzmanı Nasıl Olunur?

                Ülkemizde tam anlamıyla grafoloji ve sahtecilik eğitimi veren bir eğitim kurumu yoktur. Dolayısıyla grafoloji ve sahtecilik uzmanı nasıl olunur sorusu her zaman web ortamında araştırma konusu halini almıştır. Grafoloji ve sahtecilik uzmanı aynı zamanda adli belge inceleme uzmanı, belge inceleme uzmanı, grafoloji uzmanı, adi grafoloji uzmanı anlamlarında da kullanılmaktadır. Araştırma yapanlar bu kelimelerle merak etmiş oldukları sorulara cevap bulmaktadırlar.


                Grafoloji ve sahtecilik uzmanı adli makamlara intikal etmiş veya üzerinde hukuki anlaşmazlık olan belge üzerindeki yazı ve imzayı inceleyip sorulan kişiyle aidiyetlik bağı kuran kişidir. Adli belge inceleme uzmanı yazı incelemesi ve imza incelemesi yanında, bir belgenin sahte olup olmadığının tespitini, belge üzerinde yapılmış tahrifatın tespitini, makine ile yazılmış bir belgenin hangi tür makinadan elde edilmiş olduğu ve şüpheli makinalar arasından aidiyetlik tespiti de yapar.

                Doğal olarak bir grafoloji ve sahtecilik uzmanının şu konulara hakim olması gerekmektedir: baskı sistemleri, kağıt yapısı, belgelere uygulanan güvenlik unsurları, mühür-kaşe yapısı ve özellikleri, baskı makinalarının temel özellikleri, renkler, mercekler, kimyasal siliciler. Tüm bu bilgilere hakimiyet ile gerçek vakalar üzerinde deneyim kazanmış olması da gerekmektedir.

Adli Grafoloji Ne Demek?

                Adli grafoloji yazı ve imza incelemesi yapan kişiye verilen isimdir. Bu kişiler grafoloji ve sahtecilik alanında uzmanlık belgesi olan kişilerdir. Kendilerine tevdi edilen şüpheli imza ve yazıyı inceleyerek şüphe edilen kişilerle aidiyetlik kurarak adaletin doğru tecelli etmesini sağlar.

Adli Belgeler Nelerdir?

Adli belgeler üzerinde şüphe olan ihtilaf olan her türlü belgedir. Genel olarak bu belgeler arasında; tehdit belgesi, intihar belgesi, sözleşmeler, abonelik belgeleri, çek, senet, şantaj belgeleri vardır. Bu tür belgeler üzerindeki yazları ve imzaları incelerler.

İmza İncelemesi Hangi Kurum Yapar?

                İmza incelemesi, yazı incelemesini başta adli tıp kurumu, kriminl polis laboratuvarı, jandarma kriminal laboratuvarı, bilirkişiler, Gobal kriminal gibi CKM 67/6 maddesine istinaden kurulmuş özel kriminal laboratuvarları inceleme yapar. Daha fazla detaylı bilgi için www.kriminaluzmanlari.com web adresini ziyaret ediniz.

                Her uzmanlık için gerçek alın teri dökmek ve emek harcamak gerekmektedir. Grafoloji ve sahtecilik uzmanı nasıl olunur diye merak edenler de bu alanda çok ciddi bir bilgi birikimine ihtiyaç vardır. Bu bilgi birikimini elde etmeden alınacak birkaç saatlik eğitim ile uzman olunmaz. Atalarımız boşuna dememiş yarım imam dinden yarım hekim candan eder diye.

BİZE ULAŞIN

Formu Doldurup Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

Awesome Image

About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and

Get Consultation

Contact Us