Ankara Aldatma Kabiliyeti Hizmeti

İmza ve Yazı Örneği Nasıl Alınır?

İmza Ve Yazı Örneği Nasıl Alınır?

Yazı ve imza sahteciliği ile karşı karşıya kalanların en çok merak ettiği imza ve yazı örnekleri nasıl alınır sorusuna bu blog yazımızda cevap vermeye çalışacağım. Yaşamın her noktasında görevi veya yaşamın bir gereği olarak aktif rol alan birey yapış olduğu iş veya işlemlerle ilgili olarak birçok yerde yazı yazmakta veya imza atmaktadır.

Kişi istemese de bazen yazmış olduğu yazı veya bir işlemden dolayı atmış olduğu imzası sahteciliğin bir unsuru olabilmektedir. Bu şekilde sahteliğe karışmış kişi vakanın gerçekleştiği zaman diliminde söz konusu olayla ilgili bilgi sahibi olması mümkün değildir. Ancak adına sahte olarak yazılmış yazı veya imza üçüncü kişileri mağdur etmiş ise o zaman haberdar oluyorlar.

Durumdan ya karakol marifeti ile ya da savcılık işlemleri ile haberdar olan kişi bu durumdan kurtulabilmesi ve haklılığını ispat edebilmesi için yazı ve imza örneklerinin incelenmesi gerekmektedir. İmza incelemesi ile kişi haklılığını ispat edebilir. El Yazısı incelemesi sonucu her ne kadar bir DNA incelemesi gibi %99,99 gibi kati bir sonuç vermese de buradan elde edilecek sonuçta uygulamada bir DNA incelemesi kadar kati ve nettir.


Bu duruma kadar gelen kişinin artık merak ettiği en temel soru imza ve yazı örnekleri nasıl alınır sorusudur. İmza incelemesi ve el yazısı incelemesi için imza ve yazı örnekleri kolluk görevlilerince, savcılık/mahkeme kalemlerince veya incelemeyi yapacak uzmanlarca alınır. İncelemelerde kullanmak ve karşılaştırma amaçlı kullanılacak yazı ve imza örneklerine mukayese yazı ve imza örnekleri denir.

Mukayese Yazı ve İmza Örnekleri

Mukayese yazı ve imza örnekleri temelde iki farklı kaynaktan elde edilir. Bunlar şunlardır:

·         Samimi mukayese yazı ve imza örnekleri,

·         Huzurda alınmış mukayese yazı ve imza örnekleridir.

Samimi Mukayese Yazı Ve İmza Örnekleri

İmza incelemesinde kullanılan samimi mukayese yazı ve imza örnekleri kişinin daha önceki bir zaman diliminde kamu kurum ve kuruluşlarına bir işlem için vermiş olduğu yazı ve imzalarından oluşan belgelerdir. Bu tür belgelerin başında noter belgeleri, sandık seçmen listeleri, dilekçeler, banka dekontları gelmektedir.

Huzurda Alınmış Mukayese Yazı Ve İmza Örnekleridir

                Bir görevlinin huzurunda verilmiş yazı ve imza örneklerine verilen isimdir. imza ve yazı örnekleri nasıl alınır sorusuna cevap aslında buradadır. Konuyla ilgili detaylı bilgi için www.kriminaluzmanlari.com web adresimizi ziyaret edebilirsiniz. Huzurda imza ve yazı örneği alınırken Global Kriminal olarak dikkat ettiğimiz temel hususlar şunlardır:

·         Şahıs rahat edeceği bir konumda oturtulmalıdır.

·         Şüpheli şahıstan en az 5-10 sayfa dolusu yazı ve imza örneği alınmalıdır.

·         Yazı ve imza örneği alınan kişinin hem sağ hem de sol eli ile örnek alınmalıdır. Bu husus belgeye yazılmalıdır.

·         Şüpheli şahsa incelenecek yazı ve imza gösterilmemelidir.

BİZE ULAŞIN

Formu Doldurup Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

Awesome Image

About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and

Get Consultation

Contact Us