Ankara Aldatma Kabiliyeti Hizmeti

Kriminal Yazı İncelemesi Nasıl Yapılır?

Kriminal Yazı İncelemesi Nasıl Yapılır?

Kriminal yazı incelemesi nasıl yapılır, yazı incelemesi laboratuvar ortamında yetkili ve uzmanlık belgesi olan uzmanlar tarafından karşılaştırma ve kıyaslama metodolojisi ile grafolojik ve grafometrik yöntemlerle yapılmalıdır. Söz konusu yöntem el yazı inceleme uzmanlarınca yapılırken yazıyı oluşturan her bir harf ve rakam kendi içinde tersim yöntemleri belirlenerek dikkatli bir şekilde incelenmelidir. Sonuç olarak kriminal yazı incelemesi nasıl yapılır sorusuna cevap verilmiş olunur.


Kriminal yazısı incelemesi nasıl yapılır derken, yazı incelemesi yapılırken uzman incelenecek harf veya rakamın detay hatlarını ne ve temiz bir şekilde belirleyebilmesi için yanında mutlak suretle bir lup bulundurmalı. Şayet lup grafolojik inceleme için yeterli olmazsa detay hatların ve tersim özelliklerini belirlemek için en az x100 büyüten mikroskop ile incelemesini yapıp müspet veya menfi bir sonuca ulaşması gerekmektedir.  El yazısı inceleme hizmetimiz hakkında detaylı bilgi için www.kriminaluzmanlari.com/yazi-incelemesi sayfamızı ziyaret edebilirisiniz.

İncelemeyi yapan uzman tespit ettiği her bir harf ve rakamın tersim karakteristik hususiyetlerini belirleyip yanında not tuttuğu kağıda kendisi de tersim etmelidir. Adli belge inceleme uzmanı inceleyeceği yazıyı sanki kendi yazmış gibi tüm detay hatlarına sahip olmalıdır. Sonra mukayese edeceği el yazısı örneklerinde aynı harf ve rakamları tespit edip aynı tersim özelliklerine sahip olup olmadığını belirleyerek Kriminal yazı incelemesi nasıl yapılır sorusuna cevap vermelidir.

El Yazısının Kime Ait Olduğunu Bulma

El yazısı inceleme uzmanı inceleme esnasında tespit etmiş olduğu benzerlikler ve farklılıklar ile birlikte ayrıca yazıyı yazan kişiye ait kağıt yüzeyine yazısıyla bırakmış olduğu kişisel özellikleri de belirlemelidir. Bunlar yan delil olarak kullanılır. Ayrıca yan delil olarak, kişinin kağıdı kullanış şekli, yazılar arasındaki mesafe, satır hizası, kağıda bıraktığı fulaj gibi özellikler de kişiyle aidiyetlik noktasında tespit edilmesi gereken önemli hususlardır. Tüm bu bulgular sonucunda kriminal yazı incelemesi nasıl yapılır sorusuna cevap bulmuş olacaktır.

Kişinin El Yazısından Ne Tespit Edilir?

Kriminal yazı incelemesi nasıl yapılır neticesinde kişilerin el yazısından sadece adli bilimler açısından şüpheli belgeyi yazıp yazmadığı gibi hususlar tespit edilir. Bunun dışında yazıya bakarak; psikoloji durum, hastalık, yaş, cinsiyet, karakter analizi gibi hususlar adli belge inceleme uzmanlarınca yapılmaz. Adli belge inceleme uzmanlarınca sadece grafolojik el yazısı incelemesi yapılır ve sadece şüpheli belgeyi yazıp yazmadığı sonuç olarak verilir.


Bir Yazının Kime Ait Olduğu Nasıl Anlaşılır

Yazanı belli olmayan şantaj, tehdit gibi belgeler üzerindeki bir yazıların kime ait olduğu hususu el yazısı incelemesi yapılarak tespit edilir. Söz konusu incelemeyi mutlak suretle adli belge inceleme uzmanı yapmış olmalıdır. Söz konusu uzman uzmanlık yetkisini ise kriminal laboratuvarlarında almış olmalıdır. O belgeyi alana kadar en az 5 yıllık bir zaman diliminde gerçek belgeler üzerinde inceleme yapmış ve rapor yazmış olmalıdır. bu şekliyle yetişmiş bir uzman kriminal yazı incelemesi nasıl yapılır sorusuna tam anlamıyla hakim olacaktır.

Kriminal laboratuvarlarında çalışarak uzmanlık yetkisi almış bir adli belge inceleme uzmanı, kriminal yazı incelemesi nasıl yapılır  konusunda el yazısı incelemesinde en doğru sonuçlar için el yazısı inceleme kurallarına uyarak titiz bir çalışma gerçekleştirir. En doğru ve güvenilir sonuçlar için www.kriminaluzmanlari.com web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

Formu Doldurup Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

Awesome Image

About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and

Get Consultation

Contact Us