Ankara Aldatma Kabiliyeti Hizmeti

Senedin Sahteliği Nasıl Anlaşılır?

Senedin Sahteliği Nasıl Anlaşılır?

Ticari anlaşmanız neticesinde ticari paydaşınız ile bir senet imzaladığınızda doğal olarak aklınıza şayet senet sahte ise senedin sahteliği nasıl anlaşılır diye soru gelmektedir. Günümüzde sahtecilik vakaların arttığı göz önünde bulundurulduğunda bu tarz soruların aklınızda yer etmesi gayet normal ve hatta çok doğaldır. Bu blog yazımda sizlere senetler üzerinde ne tarz sahtecilik yapıldığı ve yapılan bu sahtecilikler nasıl tespit edilir konusunda bilgi vermeye çalışacağım.

Bir senet üzerinde temelde iki yöntemle sahtecilik yapılabilir. Bunlardan birincisi senet sizin adınıza tamamen sahte olarak düzenlenebilir. Bu yöntemde senedin kendisi dahil olmak üzere üzerindeki imzaya kadar sahtedir. bu tür sahtecilikler imza incelemesi ve tahrifat incelemesi yapılarak tespit edilebilmektedir.


İkinci tür sahtecilik ise senet karşılıklı iyi niyetle düzenlenmiştir. Ancak her iki taraftan biri borçlu veya alacaklı tarafından senet üzerinde oynama yaparak tanzim tarihini, vade tarihini veya senedin rakamla değer gösteren hanesinde tahrifat yapabilirler. Bu tür durumlarda ise senet üzerinde tahrifatincelemesi yapılması gerekmektedir.

Senet Üzerinde Oynama Nasıl Anlaşılır?

                Senet üzerinde uygulamada ve de vaka tecrübemize göre daha çok rakamla ve yazıyla değer gösteren hanelerinde tahrifat yapılmaktadır. Şayet bu durumdan dolayı bir şüpheniz varsa senedinizin alanında uzman ve inceleme için kullanılacak temel ışık kaynaklarını haiz inceleme cihazları gerekmektedir. Bu tür senet üzerinde yapılan oynamalarda senedin sahteliği nasıl anlaşılabilir sorusuna çok kolay bir şekilse sonuca yönelik cevap verilebilir.

                Senet üzerinde oynama genelde rakam bazında yapılmaktadır. Örneğin “1.000” TL olarak düzenlenmiş senedin rakamlarının başına “7” rakamı ekleyerek senet değerinin “71.000” TL’ye çıkarılması gibi. Burada sadece “7” rakamı eklenmiştir.

                Başka bir örnek verecek olursak “1.000” TL’lik bir senedin başındaki “1” rakamının “4” rakamına dönüştürülmesiyle senet değerinin “4.000” TL’ye dönüştürülmesi gibi. Burada yaklaşık 3000 lira gibi haksız kazanç elde edilmiştir. Bu tür oynamalar tahrifat incelemesi ile ortaya çıkarılabilmektedir. Bu tür incelemeler Global Kriminal’de alan uzmanları tarafından büyük bir titizlikle incelenmekte ve net bir sonuç verilmektedir. Daha detaylı bilgi için www.kriminaluzmanlari.com web adresimizi ziyaret ediniz.

İmzanın Kime İt Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Sahte düzenlenmiş bir senet üzerinde atılı bulunan imzanın kime ait olduğu ise imza incelemesi ile ortaya çıkarılabilir. Bu tür inceleme için öncelikle imza sahibinin imzası incelenmesi gerekmektedir. Şayet inceleme konusu imza, imza sahibine ait değilse o zaman o imzayı atmasından şüphe edilen kişilerin imzaları arasında birebir kıyaslama ve karşılaştırma yöntemleri ile inceleme yapılır. 

BİZE ULAŞIN

Formu Doldurup Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

Awesome Image

About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and

Get Consultation

Contact Us