Ankara Aldatma Kabiliyeti Hizmeti

Senette İmza İncelemesi

Senette İmza İncelemesi

Senette imza incelemesi öncesi senet ne demek onu tarif etmek istiyorum. Bir kişinin yapmayı vaat ettiği veya borçlu olduğu para veya eşya gibi şeyleri gösteren imzalı belgeye senet denir. Dolayısıyla bu tür belgelerle kişi yapacağı şeyle ilgili veya ödeyeceği miktar veya karşılığı eşya ile ilgili olarak borç altına girmiş olur. Hukuksal olarak bakıldığında bu tür belgeler hukuksal bir işlem belirlemektedir. Bu tür belgelere kişi kendi hür ve özgür iradesiyle imza attığı için senette imza incelemesi ile karşı karşıya kalabilmektedir.

Senedin diğer adı bono olarak da geçmektedir. Dolayısıyla senet ve bono kelimeleri birbirinin yerine kullanılabilen kelimelerdir.  Senet daha çok halk arasında kabul görülen ifade şekliyken, bono hukuki terimdir. Senet için “emre yazılı senet” veya “emre muharrer senet” olarak da adlandırılmaktadır. Bu iki ifade bir belgenin senet olabilmesi için senet metninde geçmesi gereken zorunlu ifadelerdir.

Senetteki İmzanın Kime Ait Olduğunun Tespit Edilememesi

Senette imza incelemesi yapılırken genel olarak imza ile kişi arasında bir aidiyet bağı kurularak imza el ürünü şeklinde bir değerlendirme yapılabileceği gibi imza ile kişi arasında herhangi bir illiyet bağı tespit edilemezse el ürünü değildir şeklinde bir sonuç çıkar. Ancak imza incelemesi esnasında şayet imzanın kişilere atfedilebilecek karakteristik hususiyetleri ihtiva etmeyen basit tarzda imza olması durumunda maalesef senetteki imzanın kime ait olduğunun tespit edilebilmesi mümkün olamamaktadır.


Senette İmza İncelemesi Nasıl Yapılır?

Senette imza incelemesi kıyaslama ve karşılaştırma yöntemleri kullanılarak makroskop altında imzanın tüm detayları belirlenerek imza hamiline ait karakteristik hususiyetler tespit edilerek imza incelemesi yapılmaktadır. Söz konusu yöntem tüm dünyada imza incelemesi yapan uzmanlar tarafından benimsenmiş geçerli bir yöntemdir. Söz konusu yöntem sübjektif olup imza incelemesi yapacak uzmanın kendisini yetiştirme kabiliyeti ile doğru orantılı olarak isabetli sonuç çıkmaktadır. Global Kriminal olarak alanında 22 yıllık tecrübesi olan uzmanımız senette imza incelemesi yapmaktadır.

Adli Tıp İmza İncelemesi Ne Kadar Sürer?

Senette imza incelemesi için adli tıp kurumuna müracaat edildiğinde yaklaşık 6 ay içinde sonuç çıkmaktadır. Ayrıca bu kuruma şahıs olarak kişiler müracaat edememektedir. Sadece mahkemeler, savcılar buraya imza inceleme talebinde bulunabilirler.  Şayet siz senette imza incelemesi ile ilgili bir problemle karşılaştığınızda www.kriminaluzmanlari.com adresinden bize müracaat edebilirsiniz. Yaklaşık 3-5 iş günü içinde sizlere tarafımızca bir sonuç verilmektedir.


İmza İncelemesini Hangi Kurum Yapar?

               Senette imza incelemesini kurumsal olarak adli tıp kurumu, kriminal polis laboratuvarı, jandarma kriminal laboratuvarı, üniversitelere bağlı adli tıp enstitüleri yapabileceği gibi, yasal olarak kurulmuş Global Kriminal gibi inceleme büroları da imza incelemesi yapmaktadırlar. 

BİZE ULAŞIN

Formu Doldurup Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

Awesome Image

About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and

Get Consultation

Contact Us